Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Нов високотехнологичен завод в Кърджали

Нов високотехнологичен завод в Кърджали

13.06.2023
Нов високотехнологичен завод в Кърджали

Нов високотехнологичен завод за хидравлични цилиндри заработи в Кърджали. В понеделник кметът на Кърджали доц. д-р Хасан Азис и журналисти наблюдаваха изработването на първия детайл, с което бе даден старт на производството. Фирма "Кяшиф" вече има два завода в Джебел и строи трети.

Инвестицията в Кърджали е на стойност 10 милиона лева с перспектива да стане 30 милиона. Официалното откриване на завода ще е на 10 октомври и веднага ще бъдат назначени 40 служители. Амбицията е при пълна завършеност с оборудване на завода в Кърджали работещите да станат 300 души. 

В момента средната работна заплата във фирмата е 2000 лева, осигурявасе  безплатна храна и транспорт. Хората искат да им се засвидетелства уважение, затова ние водим много добра социална политика, казва президентът на фирмата инж. Кяшифинж. Кяшиф.

Кметът Хасан Азис подчерта, че повече от 10 години е очаквал този момент фирма „Кяшиф” да направи инвестиция в Кърджали. „Предложихме всичко на г-н Кяшиф, само и само да дойде и в Кърджали. Защо? По много причини. За нас инвестицията на Кяшиф е със стойност на една мултинационална, успешна, просперираща и иновативна фирма”, каза той и благодари и за благотворителната дейност на фирма „Кяшиф” – към болницата, детските градини, училищата и успешните ученици.

Една успешна фирма е такава, когато има социална дейност, когато е отворена към обществото, каза кметът. Той подчерта, че винаги се е стремял Кърджали да бъде център на машиностроенето, на високотехнологичното производство и иновациите. Разбрах, че фирма „Кяшиф” повече от 10 години работи с технологичния гигант „Майкрософт”. Не всяка фирма може да се похвали с това. Затова няма да е пресилено да кажа, че днес е един от историческите дни за Кърджали, който ще даде много силен тласък в технологичното, икономическото и социално развитие на нашия град и повишаване на стандарта на живот тук”, каза кметът доц. д-р Хасан Азис.  

Той съобщи, че заедно с инж. Кяшиф ще подемат инициатива в Кърджали да се открие филиал на Техническия университет в София, за да може на место да се обучават кадри за нуждите на машиностроенето.

Снимка: Община Кърджали