Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Норвежки журналисти, отразяващи туристически дестинации, бяха на посещение във Варна

Норвежки журналисти, отразяващи туристически дестинации, бяха на посещение във Варна

11.09.2024
Норвежки журналисти, отразяващи туристически дестинации, бяха на посещение във Варна

Заместник-кметът по туризма Снежана Апостолова посрещна група норвежки журналисти, които са на обиколка по българското Черноморие. Целта е да подготвят видео предаване и печатни материали, които ще рекламират страната като атрактивна туристическа дестинация. 

Варна притежава богата гама от възможности за целогодишен туризъм и може да предложи незабравими преживявания за всяка възрастова група и за всеки вкус. На територията на общината ни има минерални извори, разнообразие от СПА и уелнес услуги, лечебен климат, археологически и културни забележителности, изобилна културна програма, музеи, природни богатства, море, прекрасни фестивали. Варна има и 6 университета, които често са предпочитан избор за чуждестранни студенти, освен това в градът има добри условия за живот и работа за хора, които работят извън офис.  Така заместник-кметът Снежана Апостолова представи Варна пред скандинавските гости.

По думите й тази година броят на норвежките туристи във Варна се е повишил с 10% в сравнение с предходни години - близо 7000 души от скандинавската страна са посетили морската столица през този сезон. Амбицията на екипа на Общината е да увеличи осезаемо тези числа, обясни Апостолова. Тя допълни, че по време на целия летния сезон норвежки туристи могат да пътуват и гостуват във Варна благодарение на директните полети от 5 града в Норвегия. През  останалите сезони има удобни ежедневни полети през София, Виена и Истанбул, посочи още заместник-кметът. Тя предложи на чуждестранните ни гости да разнообразят обиколката на българското Черноморие, като посетят праисторическият солодобивен комплекс „Провадия-Солницата“, който датира от около 5600 г. пр. Хр. и е един от най-старите солодобивни центрове в Европа.

Посещението е организирано от Министерството на туризма, с цел популяризиране на здравния, морския, културен и СПА туризъм в България, със съдействието на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм (БСБСПА).

/ИИ/