Млади посланици на българската култура и фолклор от община Несебър гостуваха в Анкара в продължение на два дни. Музикантите и танцьорите са от Обединената общинска школа по изкуствата в морския град изпълниха български хора, раздадоха и мартенички.
„Инициативата е следваща стъпка в политиката за популяризиране на община Несебър в югоизточната ни съседка. Целта на проявата е не само да представи националното ни фолклорно наследство, но и да предизвика интереса на турските граждани към Българското черноморие и възможностите за развитие на съвместна туристическа и икономическа дейност.“- коментира кметът на Несебър Николай Димитров.
Творците от Несебър бяха представени и в националния пресклуб на БТА в Анкара, където присъстваха ръководни представители на туристическия бранш в Турция, туроператори и медии. За всички тях бе подготвен рекламен филм, представящ възможностите за отдих и забавление, които община Несебър предоставя на своите посетители. „Благодарение на обединените усилия на посолството на България в Турция и на общинската администрация, Несебър вече присъства в турските печатни и социални медии, рекламиращи туристически дестинации. Една от тях е авторитетното списание „Турмаг“. Радвам се, че заедно, стъпка по стъпка, изграждаме близки контакти с турската страна и затвърждаваме добрите отношения помежду си.“- каза г-н Димитров.
Събитието се състоя с организираната подкрепа на Н. Пр. Ангел Чолаков, посланик на Република България в Турция.
Събитията бяха проследени от най-голямата турска информационна агенция и от множество медии, които детайлно отразиха честването на Националния празник и инициативата на община Несебър и българското посолство за развитие на двустранни отношения в туризма. Сред гостите на официалното събитие в българското посолство бе и вицепрезидентът на Република Турция Джевдет Йълдъз, посланици на различни държави, военни и официални гости.


png.png)






