Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Несебър популяризира страната ни в Турция

Несебър популяризира страната ни в Турция

05.03.2024
Несебър популяризира страната ни в Турция

Млади  посланици на българската култура и фолклор от община Несебър гостуваха в Анкара в продължение на два дни. Музикантите и танцьорите са от Обединената общинска школа по изкуствата в морския град изпълниха български хора,  раздадоха и мартенички.

„Инициативата е следваща  стъпка в политиката за популяризиране на община Несебър в  югоизточната ни съседка. Целта на проявата е не само да представи националното ни фолклорно наследство, но и да предизвика интереса на турските граждани към Българското черноморие и възможностите за развитие на съвместна туристическа и икономическа дейност.“- коментира кметът на Несебър Николай Димитров.

Творците от Несебър бяха представени и в националния пресклуб на БТА в Анкара, където присъстваха ръководни представители на туристическия бранш в Турция, туроператори и медии. За всички тях бе подготвен рекламен филм, представящ възможностите за отдих и забавление, които община Несебър предоставя на своите посетители. „Благодарение на обединените усилия на посолството на България в Турция  и на общинската администрация, Несебър вече присъства в турските печатни и социални медии, рекламиращи  туристически дестинации. Една от тях е авторитетното списание „Турмаг“. Радвам се,  че заедно,  стъпка по стъпка, изграждаме близки контакти с турската страна  и затвърждаваме  добрите отношения помежду си.“- каза г-н Димитров.

Събитието се състоя с организираната подкрепа на Н. Пр. Ангел Чолаков, посланик на Република България в Турция.

Събитията бяха проследени от най-голямата турска информационна агенция и от множество медии, които детайлно отразиха честването на Националния празник и инициативата на община Несебър и българското посолство за развитие на двустранни отношения в туризма. Сред гостите на официалното събитие в българското посолство бе и вицепрезидентът на Република Турция   Джевдет Йълдъз, посланици на различни  държави, военни и официални гости.