Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Наградиха бивши кметове на Бойчиновци

Наградиха бивши кметове на Бойчиновци

08.10.2024
Наградиха бивши кметове на Бойчиновци

Наградиха с почетни значки 46 кметове в община Бойчиновци. Поводът е 50 години от обявяването на Бойчиновци за град. На 7 октомври е празникът на общината.

Бойчиновци получава градския си статут на 17 септември 1974 година. Преди 50 години в общината са живеели 19 000 души, а сега са 9 000.

На тържествена сесия кметът Светлин Сретениев връчи почетни значки на 46 бивше кметове "За развитието на населените места и на общината".

Най-възрастният от тях е Трифон Денков на 78 години. Вече 22 години той е кмет на село Охрид, където живеят към 350 души. "Формулата на успешния кмет е никога да не се изживява за нещо повече от хората".

За миналата година община Бойчиновци е на 75-то място от 265 общини в страната по капиталови разходи на човек от населението, каза още Светлин Сретениев. "Малка, но жива община. Винаги така съм я определял".