Кметът на Лом Георги Гаврилов заяви за БТА, че местната власт и гражданите на общината са категорично против закриване на Държавно горско стопанство-Лом, което от 1 октомври 2023 година трябва да премине към Държавно горско стопанство - Монтана.
Гаврилов поясни, че Държавно горско стопанство–Лом е създадено през 50-те години на миналия век и никога не е закривано. Той посочи, че по данни на директора на стопанството в Лом Георги Генев финансовото състояние на поделението към момента е стабилно, няма вземания от клиенти, както и задължения към предприятието, бюджета и доставчиците. Налице са сключени договори, които са гаранция за изпълнението на годишния финансов план. Ако стопанството бъде закрито, това ще доведе до влошаване комуникацията между горското стопанство, местното население, фирмите и държавните институции, а също ще затрудни охраната на горските територии и борбата с бракониерството.
Кметът на Лом Георги Гаврилов инициира подписка в защита на Държавно горско стопанство-Лом, в която се подписват жители на общините Лом, Брусарци, Вълчедръм, Якимово и Медковец, обслужвани от горското стопанство.


png.png)






