Мобилни екипи ще предоставят базисна медициннска грижа и ще презентират социалните услуги в селата в община Кюстендил. Въпросът е бил поставен на среща на кмета Огнян Атанасов с кметовете и кметските наместници на селата в общината, които са изтъкнали, че отдалечените малки населени места в общината страдат от липса на здравна грижа. Кампанията започва от началото на следващата седмица и ще се осъществява по график.
В екипите ще има медицински специалист, който да може да прави електрокардиограми, изследвания за кръвна захар и измерване на кръвно налягане. Предвижда се в бъдеще да бъде осигурен и общопрактикуващ лекар.
Идеята е да се осигури по-адекватна помощ на хората по места. Общината вече има сключен договор с фирма за поддържането на четвъртокласната пътна мрежа в общината и е готова за зимни условия.


png.png)






