Регионалната библиотека „Николай Вранчев“ в Смолян за поредна година се включва в инициативата „Маратон на четенето“. Кампанията за популяризиране на четенето сред деца и ученици започна на 2 април и ще продължи до 25 април. От библиотеката стартираха маратона на четенето с посещения в детски градини на областния град.
По случай Световния ден на книгата, който се отбелязва на 23 април, в Детския отдел на библиотеката ще се проведе инициатива „Днес аз съм библиотекар“.
Извън маратона на четенето в края на месеца ще има Великденска работилница, в която могат да се включат деца от детските градини и училищата.
Маратоните на четенето са част от инициативите на библиотеките в страната, с които се отбелязва месецът на книгата. Националната кампания „Походът на книгите“ започна на 2 април и за трета поредна година НСОРБ е партньор на Асоциация „Българска книга“.


png.png)






