Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметовете на Рудозем и гръцката община Мики проведоха работна среща

Кметовете на Рудозем и гръцката община Мики проведоха работна среща

11.03.2024
Кметовете на Рудозем и гръцката община Мики проведоха работна среща
 
В Община Рудозем се проведе работна среща с представители на гръцката община Мики. На нея е обсъдена възможността за съвместно сътрудничество по Програма Interreg VI-A Гърция - България 2021-2027 г.

Кулевски се срещна с кмета на община Мики Ахмед Кюрт, както и с неговите заместници Митхат Кабур и Хамди Барка, както и областният председател на ДПС – Смолян Румен Пехливанов. Обсъдени са също наболелите въпроси на двете общини и идеите за съвместни проекти, които ще са полезни за населението в трансграничната зона. 

„Посетихме на място Граничния контролно-пропускателен пункт Рудозем – Ксанти. Коментирахме въпроса за отварянето на пункта, което ще допринесе не само за развитието на туризма, но и за увеличаване съвместната дейност между страните. Надяваме се в най-скоро време граничният пункт да заработи“, допълни Недко Кулевски.