Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът на Трявна се среща с младежи, работещи по проект за медийна грамотност

Кметът на Трявна се среща с младежи, работещи по проект за медийна грамотност

12.07.2023
Кметът на Трявна се среща с младежи, работещи по проект за медийна грамотност
Източник: Снимка: Община Трявна

56 младежи от осем европейски държави, сред които България, Гърция, Турция, Румъния, Хърватска, Италия, Испания и Латвия, посетиха Община Трявна като част от дейностите си по проект „Медийната грамотност като щит срещу инфопандемията и към пристрастяването с алкохол и наркотици“ по програма „Еразъм +“. Гостите бяха любезно посрещнати от кмета на Община Трявна Силвия Кръстева, която изрази своята радост, че възрожденска Трявна отново е притегателен център за млади хора и пожела успех в бъдещото им професионално развитие.

Темата за медийната осведоменост и спецификите на журналистиката бе представена подробно пред младежите от ПР специалиста на Община Трявна  Юлияна Цанева и управителя и главен редактор на вестник „Тревненска седмица“  Марина Гашпарова.

„В края на месец април тази година имахме възможността да бъдем част от консорциума в одобрен проект по програма „Еразъм +“ в Ключова дейност 1, Сектор „Младеж“ с наименование „Медийната грамотност като щит срещу инфопандемията и към пристрастяването с алкохол и наркотици“ с бенефициент сдружение „Младежки Сенат България“ и да посетим Община Трявна, а след това да организираме и втора работна среща, в края на месец юни, с 30 ученици от СУ „Петко Р. Славейков“ – гр. Трявна. Радвам се, че младежите се запознаха отблизо с реални примери, които експертите представиха и научиха повече за това какво е то медийна осведоменост и качествена журналистика. Благодаря за съдействието и гостоприемството както на кмета и Пиара на Община Трявна, така и на управителя на в. „Тревненска седмица.“, сподели след проведените работни срещи г-н Мартин Недев, който е председател на Сдружение „Младежки Сенат България“.

Паралелно с предоставената информация, председателят на Сдружение „Младежки Сенат България“ запозна отблизо младите хора и с кампанията „Не на насилието“, тормоза в кибер пространството и рисковете, които крие Интернет мрежата, последиците от употребата на алкохол и цигари и уязвимостта на подрастващото поколение към тях.

По време на работните срещи с чуждестранните младежи по програма „Еразъм +“ и учениците от СУ „Петко Р. Славейков“ – гр. Трявна бе засегната и темата за инфопандемията като последица от „Covid-19“ и как подрастващите да се справят със съпътстващата апатия. Под формата на отворен диалог се обсъдиха проблемите във всяка една от партньорските държави, както и възможните решения за справяне с тях. Ползотворната среща завърши с редица примери и идеи за развитие на дигиталната идентичност на младите хора при работа в уеб пространството.