Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът на Община Пловдив обсъди с посланика на Аржентина задълбочаване на сътрудничеството

Кметът на Община Пловдив обсъди с посланика на Аржентина задълбочаване на сътрудничеството

19.02.2025
Кметът на Община Пловдив обсъди с посланика на Аржентина задълбочаване на сътрудничеството
Източник: Община Пловдив - Фейсбук страница
Кметът на Община Пловдив Костадин Димитров се срещна с посланика на Аржентина Н. Пр. Алехандро Зотнер Майер. На срещата, те обсъдиха задълбочаване на сътрудничеството в сферите на земеделието и културата.
Посланик Майер обясни, че за аржентинския бизнес България е особено важен партньор в сектора на земеделието и по-конкретно в използването на машини за директна сеитба – широко разпространен метод в Аржентина. „България е вторият пазар в света за аржентински машини за директна сеитба, а в Европа сме едни от първите, насочили се към използването на този тип технология“, подчерта председателят на Българо-аржентинската асоциация за развитие Жеко Утлов.
 
Н. Пр. Алехандро Зотнер Майер наблегна на това, че и България, и Аржентина са производители на вино и има потенциал за обмяна на опит и в тази сфера.
Кметът и Негово Превъзходителство обсъдиха още и възможността за побратимяване между Пловдив и Росарио, третият по големина град в Аржентина.
В края на срещата, дипломатът предложи Пловдив да бъде домакин на събитие, на което да бъде представено тангото, както и традиционни ястия от аржентинската кухня, на което кметът Димитров откликна с удоволствие.
 
 
На срещата присъстваха също завеждащият търговско-икономическия отдел на аржентинското посолство Хуан Игнасио Камио Бавассо, сътрудникът в търговско-икономическия и в културния отдел Ани Саргавакян, представителят на Българо-аржентинската асоциация за развитие д-р Васил Будев, завеждащият "Връзки с обществеността" на Българо-аржентинска асоциация за развитие доц. Иво Димитров и представителят на УС на "Бизнеса за Пловдив" Микеле Санторелли.






/МЯ/