Вече единадесет години кметът на Мадан Фахри Молайсенов посреща в кабинета си първенците на средните училища в общината и с лични средства покрива пъpвите ceмecтpиaлни тaĸcи във виcшeтo yчeбнo зaвeдeниe, в ĸoeтo вceĸи oт тяx e избpaл дa пpoдължи oбpaзoвaниeтo cи.
Тази година най-добрите по успех са Бетина Калинова от СУ“ Отец Паисий“ и Габриела Бунарова - първенец на ПГ „Васил Димитров“. Бетина е избрала да учи „Начална училищна и предучилищна педагогика с чужд език“ във филиала на ПУ “Паисий Хилендарски“ в град Смолян. Габриела също продължава своето образование във филиала на ПУ “Паисий Хилендарски“ град Смолян, специалност „Български и английски език“.
„Поздравявам още веднъж младите дами за постигнатите успехи до тук, като им пожелавам да бъдат здрави и винаги първенци във всички бъдещи начинания. И един ден – по-знаещи и можещи, да се върнат в Мадан, защото те и всички млади хора са неговото бъдеще!“, написа кметът във фейсбук профила си.


png.png)






