По покана на кмета на община Костенец – Йордан Ангелов министърът на образованието и науката Красимир Вълчев посети общината. По време на визитата той се запозна с развитието на образователната инфраструктура и с усилията на местната власт за създаване на модерна учебна среда.
Посещението започна в ОУ „Константин Костенечки“ в с. Костенец, където гостите разгледаха реновирания физкултурен салон и присъстваха на час по физическо възпитание и спорт. Директорът на училището Ангелина Пергелова представи обновената материална база и подчерта значимата подкрепа на родителската общност.
Втората част от програмата продължи в ОУ „Христо Смирненски“ в гр. Момин проход, където в присъствието на представители на държавната и местната власт бе отслужен водосвет от Негово Преосвещенство Браницки епископ Йоан. Директорът на училището Юлиян Одажиян и кметът Йордан Ангелов изразиха благодарност към Министерството на образованието и науката за последователната подкрепа, благодарение на която училището се развива устойчиво и се утвърждава като модерна образователна институция.
В рамките на визитата бе открит STEM център с модерни лаборатории и центрове за природни науки, математика, информатика и хуманитарни науки, реализирани по Националния план за възстановяване и устойчивост и по национални програми.
Посещението потвърди значението на ефективното партньорство между държавните институции, местната власт и образователните общности за развитието на качествено образование в община Костенец.
/ЙБ/










png.png)






