Кметът на Казанлък Галина Стоянова е част от официална парламентарна делегация с представители на всички 11 парламентарни групи, водена от председателя на Народното събрание Росен Желязков.
Програмата предвижда среща в Националното събрание на Виетнам с председателя на парламента Въонг Дин Хюе, както и пленарни разговори между делегациите. Предстои в Ханой да бъде сключен меморандум за разбирателство между Казанлък и виетнамския град Лай Чау. Предложението за подписване на меморандума е от виетнамска страна.
,,Въз основа на очертаните предимства на Лай Чау, потенциалните възможностите за сътрудничество с Община Казанлък са в области като селско стопанство, хидроенергетика, туризъм, обучение“, заяви кметът на Казанлък. Тя ще се срещне с кметът на Лай Чау в Парламента в Ханой, като на подписването на меморандума за побратимяване ще присъства цялата българска парламентарна делегация и представители на Виетнамския парламент.


png.png)






