Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн продължава емблечатична за общината традиция

Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн продължава емблечатична за общината традиция

05.03.2024
Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн продължава емблечатична за общината традиция

Кметът на община Кърджали и член на УС на НСОРБ Ерол Мюмюн не изневери на традицията, превърнала се в символ на добронамереността и уважението и покани на кафе районния мюфтия Басри Еминефенди и енорийския  свещеник отец Петър Гарена. Тази година към тях се присъедини и областният управител Никола Чанев.

Ерол Мюмюн честити националния празник 3 март на всички кърджалийци: „На този национален празник на България продължаваме тази традиция, създадена през годините. А именно да изпием това традиционно кафе по случай 3 март аз като кмет на Кърджали, районният мюфтия Басри Еминефенди и отец Петър Гарена. За първи път при нас тази година е и областният управител Никола Чанев.

Неговото присъствие днес няма да бъде епизодично, еднократно, защото неговото място, като представител на държавата, е тук сред нас”, каза кметът на Кърджали.

По думите му, когато  местната власт, представителя на държавата и представителите на религиите са заедно, ясно показва модела на толерантността, заедността и приятелството, с които Кърджали е известен в България и по света.

На свой ред и областният управител Никола Чанев поздрави кърджалийци по случай националния празник на България 3 март. Той благодари на кмета за поканата и цитира древна поговорка, според която човешката душа няма нужда от чай или кафе, тя има нужда от хубава приказка и диалог. „Благодаря на г-н Мюмюн, че превърна тази третомартенска традиция в начало на един диалог, който започнахме преди няколко месеца и който, вярвам, че ще бъде в полза на гражданите на Кърджали”, каза Чанев.

„Ние с мюфтията сме спокойни и радостни, че традицията  с третомартенското кафе продължава. Това послание отправяме и към хората – нека бъдат спокойни, че нещата продължават, нищо не се руши, а дай боже да се надгради”, каза енорийският свещеник отец Петър Гарена.

Поздрав по случай 3 март отправи и районният мюфтия Басри Еминефенди: „От години се събираме на това третомартенско кафе – кафе на толерантността. Така даваме знак, че сме единни, че сме заедно, въпреки нашите различия. Радвам се, че в Кърджали етническите общности от години насам живеем в дух на мир и разбирателство и много се надявам и занапред да запазим тези наши ценности”, каза Басри Еминефенди.