Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът на Хасково се включи в инициативата „Ден без автомобили“

Кметът на Хасково се включи в инициативата „Ден без автомобили“

29.05.2024
Кметът на Хасково се включи в инициативата „Ден без автомобили“

Кметът на Община Хасково Станислав Дечев и служители на администрацията се включиха в инициативата „Ден без автомобили“. Целта на кампанията е да насърчи жителите на Хасково да се придвижват до работните си места по алтернативен начин, без да използват автомобили- пеша, с велосипеди или с градски транспорт. Инициативата е на отбор „За качествен въздух в Хасково“ на Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ и фондация „Хало“.

„Винаги, когато времето позволява, идвам на работа с велосипед, така че мен това не е новост, както и за част от служителите на администрацията“, сподели Станислав Дечев пред учениците от Езиковата гимназия. „Имаме планове да изградим велосипедни пътища в Хасково, предстои това да се случи, но дори и сега, ако се спазват правилата за движение, тук е лесно да се придвижваш с велосипед“, допълни кметът.

В инициативата „Ден без автомобили“ днес се включиха още Областна администрация Хасково, Национална агенция за приходите и училищата в Хасково.