Кметът на Велико Търново Даниел Панов се включи в спасителна акция за изваждането на закъсал в снежните преспи автобус, превозващ 50 пътници на БДЖ, съобщават от пресцентъра на Старата столица.
Акцията се проведе край великотърновското село Габровци и махалите Шодековци и Димитровци. Сигналът беше получен около 00:30 ч. при дежурния в общината. Даниел Панов веднага организира Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", "Гражданска защита" и Областна дирекция на МВР и лично на място се увери, че хората са добре, информират от пресцентъра.
Автобусът е на старозагорска фирма и е пътувал от Дъбово към Горна Оряховица, но е объркал пътя и от "Хаинбоаз" е поел към Габровци. Въпреки разчистения път, заради габаритите си возилото е закъсало при опит да обърне.
От Велико Търново незабавно е изпратена специализирана техника, а кметът Панов и директорът на Пожарната комисар Красимир Кръстев са координирали акцията на място.
„Всичко приключи благополучно и в 2:00ч хората отпътуваха по маршрута си към Горна Оряховица. Благодаря на комисар Кръстев, на гл. инспектор Пламен Иванов, на екипите от Пожарната, Гражданска защита и сектор Пътна полиция за бързата реакция. Благодаря и на Младен Тонков за оказаната помощ при ваденето на автобуса“, написа във фейсбук кметът Даниел Панов.
/МБ/


png.png)






