Кметът Радослав Ревански събра 150 мюсюлмани и християни на тържествена вечеря ифтар по случай свещения празник за мюсюлманите Рамазан.
„На вечеря-ифтар заедно с религиозните водачи на мюсюлмани и християни, кметове, съветници, бизнесмени, общественици и приятели споделихме храна, говорихме за общите ценности, на които ни учат и споделят религиите с всички присъстващи. Позитивната енергия от ифтара ни зарежда през цялата година да бъдем добри хора, смирени и взаимоуважаващи се. И така – всяка година. Амин. За мен е чест!“, сподели кметът Ревански.
Вечерята ифтар се дава за здраве и берекет. В месеца на опрощение, покаяние и милосърдие домакинството на кмета Радослав Ревански е израз на уважение към религията и традицията на мюсюлманите и доказателство за мирно съжителство, толерантност и разбирателство между хората с различна етническа и религиозна принадлежност, които в община Белица живеят заедно от векове. На трапезата на домакина един до друг седнаха свещениците от Разложки регион, водени от архиерейския наместник отец Янко, имамите на Белица, Краище, Горно,Краище, Дагоново и много гости от общината.
Снимки: https://www.facebook.com/belitsa/


png.png)






