Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът Методи Байкушев пред собствениците на заведения в Благоевград: Общината е отворена за диалог с бизнеса, искаме да работим заедно за развитие на града ни

Кметът Методи Байкушев пред собствениците на заведения в Благоевград: Общината е отворена за диалог с бизнеса, искаме да работим заедно за развитие на града ни

08.03.2024
Кметът Методи Байкушев пред собствениците на заведения в Благоевград: Общината е отворена за диалог с бизнеса, искаме да работим заедно за развитие на града ни

Първа среща с рестораньорите от Благоевград проведе кметът Байкушев. На нея той представи визията на ръководството на общината за развитие на централна градска част и заяви готовността си да обсъжда с бизнеса и гражданите действията, които предприема и дългосрочните полики, които си поставя за цел да води кметският екип.

Сред основните теми, които бяха обсъдени са:

  • Стриктно изпълнение на договорните отношения и погасяване на дължимите такси за наеми на публична общинска собственост.
  • Промяна на настоящите такси за ползване на открити плоши, така че те да отговарят на очакванията на гражданите за приходи в общинския бюджет.
  • Приемане на нова наредба за преместваемите обекти в централната градска част, която да налага стандарти за самите обекти и техния естетически вид.

„Всички полики, които ще изпълняваме ще бъдат съобразени и с Вас. Обектите, които няма да отговарят на новата наредба, ще имат период на възвръщаемост на инвестициите, които сте направили“, ангажира се кметът пред бизнесмените.

Целта на кмета на община Благоевград е промяна на облика на централна градска част и площадните пространства.

По време на срещата бяха обсъдени проблемите на рестораньорите и възможните начини за решението им.