Първа среща с рестораньорите от Благоевград проведе кметът Байкушев. На нея той представи визията на ръководството на общината за развитие на централна градска част и заяви готовността си да обсъжда с бизнеса и гражданите действията, които предприема и дългосрочните полики, които си поставя за цел да води кметският екип.
Сред основните теми, които бяха обсъдени са:
- Стриктно изпълнение на договорните отношения и погасяване на дължимите такси за наеми на публична общинска собственост.
- Промяна на настоящите такси за ползване на открити плоши, така че те да отговарят на очакванията на гражданите за приходи в общинския бюджет.
- Приемане на нова наредба за преместваемите обекти в централната градска част, която да налага стандарти за самите обекти и техния естетически вид.
„Всички полики, които ще изпълняваме ще бъдат съобразени и с Вас. Обектите, които няма да отговарят на новата наредба, ще имат период на възвръщаемост на инвестициите, които сте направили“, ангажира се кметът пред бизнесмените.
Целта на кмета на община Благоевград е промяна на облика на централна градска част и площадните пространства.
По време на срещата бяха обсъдени проблемите на рестораньорите и възможните начини за решението им.


png.png)






