Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кмет и министър в разговор за управлението на отпадъците в столицата

Кмет и министър в разговор за управлението на отпадъците в столицата

23.04.2025
Кмет и министър в разговор за управлението на отпадъците в столицата

По инициатива на кмета Васил Терзиев, екип на Столична община проведе среща с министъра на околната среда и водите Манол Генов. Обсъдени са били теми, свързани с управлението на отпадъците на София, бъдещето на природен парк „Витоша“ и въвеждането на депозитната система на национално, съобщиха от пресцентъра на МОСВ.

Двете страни са набелязали общите си действия в средносрочен и дългосрочен план. Те се обединили около позицията, че депозитната система ще е ползотворна мярка в борбата с нерегламентираните сметища, които са сериозно предизвикателство за всяка община. Манол Генов и Васил Терзиев са изказали категоричната позиция, че трябва да се криминализира произволното изхвърляне на отпадъци извън регламентираните за това места.

Министърът и кметът са постигнали съгласие за необходимостта от градивен подход в общата работа на изпълнителната и местната власт. Министър Генов изразил пълна готовност за съдействие на Столичната община за справяне с ангажиментите ѝ в сферата на околната среда, пише още в съобщението.

/МБ/