На 30 ноември Клиниката за майчино и детско здраве „Мама и Аз“ обяви дарителска кампания в подкрепа на мисията си да поема тежки случаи на деца и подрастващи от цялата страна, за които не може да бъде намерена адекватна експертна помощ на регионално ниво. Апелът на лекарите бе министрите, депутатите и кметове да дарят по една заплата.
„Дългогодишният кмет на Бургас г-н Димитър Николов и новоизбраният кмет на Плевен д-р Валентин Христов са сред първите, дарили по една заплата за „Мама и Аз“. Оказаха се на очакваната политическа и морална висота. Светкавично и спонтанно се отзоваха на нашата директна дарителска кампания и потвърдиха загрижеността си за критичното състояние на детското здравеопазване у нас и за остротата на демографската криза. Благодарим на тях и на всички други хиляди всеотдайни дарители от името на децата, семействата, лекарите и специалистите по медицински грижи. Благодарим за огромното доверие и насърчение“, коментират лекарите на „Мама и А“.
Те декларират, че ще дадат пълен и прозрачен отчет. Нямат административни и съпътстващи разходи, защото кампанията се провежда с доброволен труд на служителите, пациентите и приятелите на клиниката. Всички събрани средства ще бъдат вложени директно за подпомагане на лечебния, изследователския и учебния процес и за подобряване на диагностиката, експертизата и лечението, казват още те.


png.png)






