В Казанлък, в Конферентната зала на Музея на розата, се проведе втората регионална среща на Националната асоциация на секретарите на общини (НАСО РБ). Тя събра секретарите на общини от областите Бургас, Кърджали, Сливен, Смолян, Стара Загора, Хасково и Ямбол. Идеята на тези срещи е да се обсъдят актуалните приоритети и да се очертаят посоките за бъдещото единодействие за решаване на общите предизвикателства. "Предстои ни година, езпълнена с ангажименти, пряко свързани с работата ни като секретари. Сега е моментът да търсим , решения, за да улесним нашата и на администрацията работа", каза Валя Радева, председател на НАСО РБ и секретар на община Сливен.
На срещата беше дискутирана организационно-техническата подготовка на изборите за народни представители от 2 април, предизвикателства пред местните администрации и решенията, какво и някои промени, за които секретарите на общини ще настояват преди следващите избори.
Във фокуса на срещата бяха и практически въпроси, свързани с работата на общините при липса на приет държавен и общински бюджет за 2023 г. Секретарите коментираха как ограниченията на финансовите разплащания за възнаграждения се отразява на мотивацията на служителите в администрацията и какви различни подходи могат да се използват.
Предстоят още две регионални срещи на членовете на НАСО РБ през 2023 г., планирани за септември и октомври.
Снимка: Община Казанлък


png.png)






