Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Как общинските камери помагат на полицията

Как общинските камери помагат на полицията

17.10.2023
Как общинските камери помагат на полицията

Полицаи накараха злосторник сам да изчисти тонове боклук от дере във великотърновското село Миндя. Местни жители се натъкнали на замърсения район на 7 октомври и веднага сезирали Регионалната инспекция по околната среда и водите. Тревогата на хората била, че предвид есенния сезон и обичайните за този период предстоящи валежи водата би разнесла всички отпадъци по дължината на цялото село, пише местният вестник „Борба“.

Мястото веднага е посетено от екоинспектори и служители на полицията. След преглед на стотици часове записи от охранителни камери служителите на МВР открили извършителя и на следващата сутрин го убедили сам да почисти дерето на селото.

Жителите на Миндя изказват в свое писмо благодарност към четиримата служители на реда: старши инспектор Анатоли Александров – началник на участъка в Килифарево, инсп. Васил Йочев, младши експерт Делян Анчев и инсп. Любомир Иванов, които са демонстрирали, че при добра работа на институциите нарушителите могат да получат справедливо наказание.