Полицаи накараха злосторник сам да изчисти тонове боклук от дере във великотърновското село Миндя. Местни жители се натъкнали на замърсения район на 7 октомври и веднага сезирали Регионалната инспекция по околната среда и водите. Тревогата на хората била, че предвид есенния сезон и обичайните за този период предстоящи валежи водата би разнесла всички отпадъци по дължината на цялото село, пише местният вестник „Борба“.
Мястото веднага е посетено от екоинспектори и служители на полицията. След преглед на стотици часове записи от охранителни камери служителите на МВР открили извършителя и на следващата сутрин го убедили сам да почисти дерето на селото.
Жителите на Миндя изказват в свое писмо благодарност към четиримата служители на реда: старши инспектор Анатоли Александров – началник на участъка в Килифарево, инсп. Васил Йочев, младши експерт Делян Анчев и инсп. Любомир Иванов, които са демонстрирали, че при добра работа на институциите нарушителите могат да получат справедливо наказание.


png.png)






