Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Мездра припомня на гражданите ползите от разделното събиране на отпадъци

Община Мездра припомня на гражданите ползите от разделното събиране на отпадъци

16.01.2024
Община Мездра припомня на гражданите ползите от разделното събиране на отпадъци

Община Мездра публикува на интернет страницата си материал по темата за нуждата и ползите от разделното събиране на отпадъци. В него се дават отговори на въпроси, които обичайно гражданите поставят: колко често се събират цветните контейнери, вярно ли е, че един камион събира отпадъка от всички контейнери, къде отиват изхвърлените в цветните контейнери отпадъци, кой извършва разделното събиране и колко плаща общината за услугата, рециклирането ли е най-доброто решение.

На въпроса защо да разделяме отпадъците, от общината отговарят: защото спестяваме природни ресурси, намаляваме депонираните отпадъци и разходите за тях, пестим енергия и намаляваме замърсяването. Част от отпадъците могат да бъдат рециклирани и използвани отново. Те са ценен ресурс. Ако рециклируемите материали бъдат изхвърлени в цветните контейнери, ще намалее общото количество в металните и пластмасовите контейнери, а оттам и разходите за операции по тях в депото. А тези разходи са част от калкулацията за такса „Битови отпадъци“.

С материала може да се запознаете тук: https://www.mezdra.bg/?p=68755