Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Десислава Билева, зам.-кмет на София: За обособяване на "зелен остров" е нужно да бъдат убедени 300 семейства

Десислава Билева, зам.-кмет на София: За обособяване на "зелен остров" е нужно да бъдат убедени 300 семейства

14.06.2023
Десислава Билева, зам.-кмет на София: За обособяване на "зелен остров" е нужно да бъдат убедени 300 семейства

Столичната община надгражда системата за разделно събиране на отпадъци за обособяване на "зелени острови" в кварталите.

Първите "зелени острови" за разделно събиране на отпадъци от домакинства като пластмаса, хартия, метал и стъкло, както и хранителни отпадъци в София, са реализирани по пилотен проект в район "Надежда". В резултат на инициативата драстично е намаляло количеството общ смесен отпадък за домакинствата.

В квартал Надежда вече има 10 "зелени острова". Район Овча купел последва този пример, там миналата година са изградени още 5 "зелени острова". В инициативата се включват и кварталите Връбница и Илинден, в които се предвижда да бъдат изградени още 5 "зелени острова".

В 100 процента от столичните училища и детски градини е създадена система за разделно събиране на отпадъците. Изградени са  "зелени острови" в два от столичните университети.

Интервю по темата за БНР даде Десислава Билева – заместник кмет на Столична община по направление "Зелена система, екология и земеползване". Чуйте подробности.