На 04.07.2023 г. за първи път беше проведен „Ден на отворените врати“ в администрацията на район Нови Искър – Столична община. С историята и дейността на районната администрация имаха възможност да се запознаят множество граждани, ученици, представители на пенсионерските клубове.
Детелина Трайкова – секретар на район Нови Искър разказа на посетителите кога е образуван район Нови Искър, какви са правомощията и отговорностите на Кмета и служители и как функционира администрацията.
Всички присъстващи имаха възможността да разговарят лично с кмета на район Нови Искър Даниела Райчева и нейния екип, да посетят кабинетите на ръководството и да седнат за кратко на кметския стол.
Деня на на отворените врати се организира съвместно със сдружение „Избери България“ в изпълнение на проект „Какво става в кварталите на София“, финансиран по програма „Европа“ на Столична община, като район Нови Искър и 170 СУ „Васил Левски“ са партньори по проекта.


png.png)






