Създадено по идея на кмета Димитър Николов най-младото бургаско Основно училище "Александър Георгиев - Коджакафалията" отбеляза с богата празнична програма 5-ата годишнина от своето създаване. Със средства от общинския бюджет триетажната сграда на бившия Дом за деца, лишени от родителски грижи е основно преустроено в съвременно училище с кабинети за изучаване на чужди езици, природни науки, информационни технологии, изобразително изкуство и музика. Модерната материална база и високотехнологичните решения създават условия за обучение, основаващо се на интегриран подход и развитие на дигиталните умения. Доказателство за това са отличните академични резултати - учениците на ОУ "Александър Георгиев-Коджакафалията" заемат призови места в национални и международни състезания и олимпиади.
Миналата година, в присъствие на европейския комисар по иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж Мария Габриел, в училището бе открит иновативен STEM център за космически изследвания.
„Неусетно изминаха първите 5 години и за този кратък срок ОУ „Ал. Г. Коджакафалията“ се утвърди, като училище на добрите инициативи и още по-добрите резултати. То заема важна част в образователната инфраструктура на нашия град. Спомням си преди 7-8 години, когато трябваше да вземем решение за създаването му, нито за миг не съм се съмнявал в това решение“. Това сподели кметът Димитър Николов пред преподавателите и възпитаниците на училището в началото на грандиозния спектакъл, организиран от тях в Държавна опера – Бургас.
Снимка: Община Бургас


png.png)






