Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Бургас е единствената община със собствена програма за стимулиране на студенти от ВУЗ-овете на своя територия

Бургас е единствената община със собствена програма за стимулиране на студенти от ВУЗ-овете на своя територия

23.02.2023
Бургас е единствената община със собствена програма за стимулиране на студенти от ВУЗ-овете на своя територия

Отличните студенти от Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургаски свободен университет и НХА-филиал Бургас могат да кандидатстват за семестриални стипендии по програмата – „Успешни студенти“. Право на  общинска подкрепа имат студенти, обучаващи се в първи, втори или трети курс в редовна форма на обучение за придобиване на образователно-квалификационна степен „бакалавър“ или по специалност, за която се предвижда обучение само за степен „магистър“, с успех от и над 5.00.

„По този начин искаме да стимулираме успешните студенти да продължават да учат и се развиват, за да могат след това да се реализират в нашия град“, сподели кметът Димитър Николов.

Бургас е единственият град в страната, който първи разработи собствена програма за стимулиране на студентите, обучаващи се във висшите учебни заведения на негова територия. Целта на общинската програма за студентски стипендии е задържане на младите хора в града, повишаване на мотивацията им за учене и развитие, подпомагане реализацията им на пазара на труда и осигуряване на квалифицирани кадри за най-търсените специалности.