Кметът на Монтана Златко Живков подкрепи участниците в Арт фестивал, организиран от Младежкия център. Поводът са наближаващите Великденски празници. Целта е да бъде провокиран интереса на учениците с различни дейности, презентации и игри в сферата на различни изкуства, които всеки ще може не само да наблюдава, но и да се включи. С помощта на обучители желаещите опитаха да направят глинени гърнета, други пък рисуваха графити, като спазваха указанията на Александър Тодоров от Младежкия център. Темата на творбите бе Великден.
"Да покажем красотата на графитите. Те са едно изключително популярно изкуство, но често се правят на места, където не трябва да се правят, на частна собственост, там, където се приема за престъпление и това е да дадем възможност на хората, които харесват такъв вид изкуство, да го правят на място, където е позволено и да им поговорим за етичните графити."
В арт фестивала бяха подредени изложби от диамантени гоблени, авторски рисунки на Алсу Пейчава, както и творби на млади художници от Първо основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ и Професионалната гимназия по строителство, архитектура и компютърни науки „Проф. арх. Стефан Стефанов“. Четвърто основно училище „Иван Вазов“ предложи изработени от учениците великденски яйца. Тодор Тодоров от „Младежки порив за Северозапада” показа изработката на глинени съдове. Професионална гимназия по лека промишленост подреди щанд с изработени покривки, стикери с великденски мотиви.
Събраните средства от базара ще отидат за благотворителност.


png.png)






