Над 400 ученици от столични училища се включиха в бягането „Щафетна обиколка на света“ с дължина 500 м. Събитието се организира от Посолството на Франция в България и Френския институт, съвместно със Столична община, Фондация „София-Европейска столица на спорта“ и Българския олимпийски комитет.
На него присъстваха кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, Весела Лечева - Министър на младежта и спорта, Стефка Костадинова - Председател на БОК, Белчо Горанов - Генерален секретар на БОК, както и Мария Гроздева, Ваня Гешева, Светла Димитрова и др.
Стартът на щафетата бе даден от френския посланик Н. Пр. Жоел Мейер. В бягането в парка на НДК участваха деца от гимназии с изучаване на френски език.
В 10 часа щафетата беше предадена на Норвегия и Нигерия, за да продължи обиколката си по света.
Тя ще завърши в Париж през август 2024 г.






png.png)






