Стажовете си, в Пролетната стажантска програма на НСОРБ за 2026 г., започват двама мотивирани, млади колеги – от Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и от Университета за национално и световно стопанство.
На проведената обща среща, разменихме идеи и обсъдихме предстоящите им задачи.
Александър Аталах е студент по Икономика в Университета за национално и световно стопанство, трети курс.
Професионалните интереси на студента са насочени към дейността на публичната администрация, местното самоуправление и прилагането на икономически и административни знания в реална работна среда.
Ето какво споделя с нас Александър: „Считам, че стажът в НСОРБ ще ми даде реална представа за работата в публичния сектор и ще ми позволи да приложа на практика придобитите в университета знания. Интересувам се от работа, свързана с административни и експертни дейности, обработка на информация и участие в текущи задачи на екипа. Мотивиран съм да уча, да работя отговорно и да се включа активно в дейността на организацията.“

Александър Илиев е студент по Регионално развитие и политика в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, трети курс.
Професионалните интереси на студента са насочени към Регионално развитие и регионална политика, местно самоуправление и общинска администрация, както и публични политики и териториално развитие.
Ето какво споделя той с нас: „Интересът ми към стаж в НСОРБ е породен от желанието ми да придобия практически опит в сферата на местното самоуправление и регионалното развитие, които са пряко свързани обучението ми. По време на следването си усвоявам теоретични знания, които бих искал да допълня с реална работа в институция с ключова роля за българските общини.“
Пожелаваме успешни стажове и много нови знания и умения!


png.png)






