Кметът разказва пред Bulgaria ON AIR, че нивото на язовира е било критично и Гражданска защита е влязла да изпомпва водата, а половината път между двете пострадали села букварно виси във въздуха. Справяме се, така сме свикнали. При нас няма армия и не се налага, по-тежката картина е в Берковица, казва той.
Общината е евакуирала хората от селото, общо 80 души. Сега, когато язовирът е спаднал с повече от два метра, хората могат да се върнат в домовете си, имат вода и ток, продължава Златко Живков.
„Оправяме се със собствени сили, изчистили сме от наноси и от всичко друго. Силно се надявам новият екип на МС да обърнат внимание на бедстващите общини. Надявам се да бъдем подкрепени ние и другите. Това е един от най-важните ангажименти на държавата в такива критични моменти. В отсъствието на бюджет, който няма да дойде до август до общините, което е прецедент, е важно държавата да реагира адекватно“, споделя кметът.
Гледайте интервюто ТУК.


png.png)






