Държавата трябва да участва в по-активно в предприемането на мерки за обезопасяване на пътищата и контрол на движението, заяви в ефира на БНТ кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Общините не могат да се справят сами, защото средствата в бюджетите са ограничени. И в момента контролът върху обществения ред е възложен на кмета, без да има каквито и да било управленски лостове за това.
Променихме част от пътната инфраструктура, въведоха се мерки за безопасност, но това не е достатъчно, защото камерите, които имаме не вършат тази функция, която трябва да изпълняват - те само наблюдателни. Затова кметовете от 2017 г. предлагаме по общинските камери да може да се глобява и за превишена скорост. Това заяви в "Денят започва" Живко Тодоров, кмет на Стара Загора.
Не споделям мнението, че ние трябва непрекъснато да увеличаваме щата на полицията и да имаме хора на терен, заяви той в ефира на националната телевизия. В 21 век, когато информационните технологии са напреднали, с няколко законодателни промени този процес може да бъде дигитализиран. Идеята, която общините подкрепят, е инвестициите в камери за наблюдение по пътищата, да бъдат пълноценно използвани за гарантиране на обществения ред и за санкциониране на нарушителите по пътищата.
Можете да видите цялото участие тук.


png.png)






