Кампанията „Нестле за Живей активно!“ за поредна година ще насърчи активния начин на живот и здравословното хранене. Инициативата по традиция стартира в рамките на Европейската седмица на мобилността, която тази година се провежда под мотото „Пестене на енергия“.
„Живей активно!“ е мащабен дългосрочен проект на „Нестле България“ АД, който има за цел да популяризира движението, спорта и балансираното хранене и се провежда с подкрепата на Министерството на младежта и спорта, НСОРБ, национални експерти по хранене и спорт и неправителствени организации.
В рамките на кампанията се провежда и Националния конкурс за общински проекти, допринасящи за целите на кампанията „Нестле за Живей активно!“.
Право на участие в конкурса имат всички общини, които в дните между 16 септември - 10 октомври 2023 г. организират на своята територия събитие или поредица от събития на открито, с които да насърчат ходенето пеша, ползването на велосипед или спорта за удоволствие на открито.
Всички общини, които се включат в кампанията имат право да кандидатстват за финансиране на проект, насочен към подобряване на средата, създаване на условия за активен живот или изграждане на навици за балансирано хранене.
Правилата за участие в конкурса, както и необходимите формуляри можете да изтеглите от прикачените файлове.
В текстови формат, всички документи са изпратени с придружаващо писмо, до всички общини.
За допълнителни въпроси, свързани с участието в конкурса, можете да се обръщате към: Анастасия Каменарова, тел. 0887 100 100; имейл: a.kamenarova@otdoconsult.com


png.png)






