Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Задълбочаване на контактите между България и Гърция в областта на културата и бизнеса е тема на форум в София

Задълбочаване на контактите между България и Гърция в областта на културата и бизнеса е тема на форум в София

27.06.2024
Задълбочаване на контактите между България и Гърция в областта на културата и бизнеса е тема на форум в София

На 2 юли 2024 г. Министерството на културата ще бъде домакин на Първия форум за стратегическо сътрудничество в областта на културата и бизнеса София – Солун 2024 г. Събитието се организира в сътрудничество с Европейската група за териториално сътрудничество – HELICAS, Република Гърция.

По време на форума ще бъде направен преглед на трансграничното сътрудничество в областта на културата между Гърция и България и ще бъдат дискутирани предизвикателства и перспективи за успешно разширяване на трансграничното сътрудничество в областта на културата между Гърция и България.

Една от целите на прегледа на стратегическото сътрудничество е да бъдат проучени възможностите за развитие на трансграничното сътрудничество в областта на културата между местните власти, организациите на гражданското общество и бизнеса. Ще бъде дискутирано изготвянето на пътна карта за сътрудничество с цел насърчаване на съвместните усилия в областта на културата.

По време на форума ще бъде предоставена възможност за сключване на индивидуални споразумения за сътрудничество между отделни заинтересовани страни, общини и организации.

Министерството на културата отправи покана към представители на българските общини за участие в Първия форум за стратегическо сътрудничество в областта на културата и бизнеса София – Солун 2024 г.