На 2 юли 2024 г. Министерството на културата ще бъде домакин на Първия форум за стратегическо сътрудничество в областта на културата и бизнеса София – Солун 2024 г. Събитието се организира в сътрудничество с Европейската група за териториално сътрудничество – HELICAS, Република Гърция.
По време на форума ще бъде направен преглед на трансграничното сътрудничество в областта на културата между Гърция и България и ще бъдат дискутирани предизвикателства и перспективи за успешно разширяване на трансграничното сътрудничество в областта на културата между Гърция и България.
Една от целите на прегледа на стратегическото сътрудничество е да бъдат проучени възможностите за развитие на трансграничното сътрудничество в областта на културата между местните власти, организациите на гражданското общество и бизнеса. Ще бъде дискутирано изготвянето на пътна карта за сътрудничество с цел насърчаване на съвместните усилия в областта на културата.
По време на форума ще бъде предоставена възможност за сключване на индивидуални споразумения за сътрудничество между отделни заинтересовани страни, общини и организации.
Министерството на културата отправи покана към представители на българските общини за участие в Първия форум за стратегическо сътрудничество в областта на културата и бизнеса София – Солун 2024 г.


png.png)






