Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Втора среща по прилагането на новото законодателство за социалните услуги

Втора среща по прилагането на новото законодателство за социалните услуги

26.09.2023
Втора среща по прилагането на новото законодателство за социалните услуги

В началото на септември, по инициатива на Министерство на труда и социалната политика, започнаха поредица от срещи за споделяне на опит от прилагането на новото законодателство за социалните услуги и за обсъждане на въпроси и конкретни казуси.

Втората среща е планирана на 29 септември от 14.00 часа и ще бъде на тема: „Наредба за качеството на социалните услуги“.

Датите и темите за следващите срещи:

  • 13 октомври – „Насочване към ползване на социални услуги“, „Целеви групи потребители по смисъла на ЗСУ и предлагане на конкретен отговор на потребностите според спецификите - пример: деца от маргинализирани общности, младежи, хора с психични разстройства, хора с деменция“, „Осигуряване на достъп на всички целеви групи до социални услуги“, „Комплектно предоставяне на социални услуги при различните целеви групи“ и „Резидентни услуги - какво се случва и как се организира подкрепата“;
  • 27 октомври – „Финансови стандарти за услугите“, „Национална карта на социалните услуги, и покриване на услуги, които не са идентифицирани като нужди от общините“ и „Такси за ползване на социалните услуги“;
  • 10 ноември – „Отчитане на социалните услуги“, „Мониторинг на качеството за грижа“ и „Интегрирани форми на подкрепа“;
  • 24 ноември – „Форми за гражданско участие при консултиране на политиката за подкрепа на уязвимите групи“.

Конкретни казуси и въпроси по обявената тема се изпращат най-малко една седмица преди датата на предстоящата среща на следните имейли: Angel.Valkov@mlsp.government.bg, Daniela.Popova@mlsp.government.bg и pozicia@namrb.org .