В началото на септември, по инициатива на Министерство на труда и социалната политика, започнаха поредица от срещи за споделяне на опит от прилагането на новото законодателство за социалните услуги и за обсъждане на въпроси и конкретни казуси.
Втората среща е планирана на 29 септември от 14.00 часа и ще бъде на тема: „Наредба за качеството на социалните услуги“.
Датите и темите за следващите срещи:
- 13 октомври – „Насочване към ползване на социални услуги“, „Целеви групи потребители по смисъла на ЗСУ и предлагане на конкретен отговор на потребностите според спецификите - пример: деца от маргинализирани общности, младежи, хора с психични разстройства, хора с деменция“, „Осигуряване на достъп на всички целеви групи до социални услуги“, „Комплектно предоставяне на социални услуги при различните целеви групи“ и „Резидентни услуги - какво се случва и как се организира подкрепата“;
- 27 октомври – „Финансови стандарти за услугите“, „Национална карта на социалните услуги, и покриване на услуги, които не са идентифицирани като нужди от общините“ и „Такси за ползване на социалните услуги“;
- 10 ноември – „Отчитане на социалните услуги“, „Мониторинг на качеството за грижа“ и „Интегрирани форми на подкрепа“;
- 24 ноември – „Форми за гражданско участие при консултиране на политиката за подкрепа на уязвимите групи“.
Конкретни казуси и въпроси по обявената тема се изпращат най-малко една седмица преди датата на предстоящата среща на следните имейли: Angel.Valkov@mlsp.government.bg, Daniela.Popova@mlsp.government.bg и pozicia@namrb.org .


png.png)






