Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Владимир Георгиев, кмет на Самоков: Доза оптимизъм и спокойствие за общините след срещата с министър Асен Василев

Владимир Георгиев, кмет на Самоков: Доза оптимизъм и спокойствие за общините след срещата с министър Асен Василев

15.06.2023
Владимир Георгиев, кмет на Самоков: Доза оптимизъм и спокойствие за общините след срещата с министър Асен Василев

Кметът на Самоков, член на УС на НСОРБ, коментира изключителната важност от продължаване на инвестиционните проекти, които са финансирани на 50%.

"Голяма част от проектите вече се работят. Аз вече получих писмо и ми искат справка да видят до каква степен е проектът, какво сме разплатили и какво остава да разплатим. В Самоков правим водопровод в едно от селата. От съществена необходимост са ни тези средства, за тях сме направили обществени процедури", изтъкна Владимир Георгиев.

Той сподели мнението на кмета на Троян Донка Михайлова, която също участва в разговора, за оптимизма от договореното с министъра на финансите Асен Василев.

"Кметовете много добре осъзнаваме държавата в какво положение е, затова нашите предложения бяха разумни. Общините не са спрели да работят, но много изоставаме в обществения сектор. Заплатите в общинската администрация са на много по-ниски нива дори от държавната администрация, да не говорим за частните фирми. Искаме много повече прогнозируемост във времето, за да направим обществени процедури", каза още кметът на Самоков.