Конференция „DIGITAL SOFIA – УМНИЯТ ГРАД: ОТГОВОРНИ И УСТОЙЧИВИ РЕШЕНИЯ ЗА ИНТЕЛИГЕНТЕН РАСТЕЖ“, организират Столична община (СО), Столична общинска агенция за приватизации и инвестиции (СОАПИ) и Фондация “Дигитална България”, като част от WEBIT IMPACT FORUM - Summer Edition.
Конференцията цели да засили осведомеността за приложението на технологиите в живота на един град, чрез които той се превръща в „умен“.
Панелите, включени в програмата са:
- Говори Общината: Дигитална трансформация на София като умен град;
- Говори Бизнесът: Скалируеми иновативни бизнес решения в градска среда за “по-умен” живот;
Събитието ще се проведе на 28 юни от 10:30 до 14:15 ч. в Зала 3.2 на НДК, гр. София.
Конференцията ще бъде част от програмата на Webit Impact Forum 2023 и ще се проведе като паралелно събитие, с безплатен вход.
При желание да участвате, трябва да влезете на: https://www.webit.org/2023/impact/reg.php, да изберете първото посочено участие и да въведете специалният промо код: DIGITALSOFIA в полето за код. Ще трябва да направите поименна регистрация в прозореца, който виждате след това, на екрана си. Регистрациите са отворени до 26.06.2023 г. (понеделник). За допълнителни въпроси, може да се свържете с Методийка Тарльовска, телефон: 0886 00 05 65
“Дигитална София” очаква да събере на едно място над 300 представители от министерства, общинска администрация, общински предприятия, общински съветници, районни кметове, зам.-кметове на ключови ресори, гости от държавни регулаторни органи, представители на ИКТ сектора, телекоми, инвеститори, финансовата, академична и бизнес общност.
Събитието тази година се осъществява със съдействието на A1, Huawei, Evrotrust, Syscom, Telelink, Theoremus, TrafficX, Clico и други.


png.png)






