Във връзка с внесения от Министерския съвет на 04.07.2024 г. законопроект за въвеждане на еврото в Република България и предвидените ангажименти на администрацията, от 15.07.2024 г. до 16.12.2024 всички служители в държавната администрация ще имат възможност да преминат кратък самообучителен курс „ОП-11 Въвеждане на еврото в Република България“ в платформата за обучения на Института по публична администрация. Обучението предоставя информация на всички заинтересовани експерти.
Целта на курса е да представи основните предизвикателства пред Република България по време и след приключване на процеса по въвеждане на еврото. Електронният модул за самообучение е създаден във връзка с Националния план за въвеждане на еврото. Част от материалите, използвани за създаването му са заимствани от официалната кампания и интернет-страница, създадена в изпълнение на Комуникационната стратегия за информация и публичност на присъединяването на България към еврозоната.
Електронният модул за самообучение е без такса и за него могат да се подават заявки от служители в звената по Човешки ресурси, както и индивидуални заявки от самите експерти.
Обръщаме внимание, че е необходимо служителите да имат регистрация в в платформата за обучения на Института по публична администрация.
Информацията за самообучителния курс е публикувана и в профила на лицата за контакт от администрациите.
За допълнителни въпроси във връзка с подаването на заявки или други технически затруднения може да се обръщате към Айлин Ниязиева, тел: 02 940 2561, електронна поща: a.nyazieva@ipa.government.bg


png.png)






