Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | „Избираме заедно“ е мотото на предстоящите избори на 9 юни

„Избираме заедно“ е мотото на предстоящите избори на 9 юни

15.04.2024
„Избираме заедно“ е мотото на предстоящите избори на 9 юни

Централната избирателна комисия одобри слоган, лого и първия от поредицата видеоклипове на разяснителната кампания за изборите „две в едно“ на 9 юни т. г. Членовете на комисията решиха, че слоганът ще е „Избираме заедно“. Така разяснителната кампания за предстоящия вот за Народно събрание и за членове на Европейския парламент може да започне още утре, според членовете на ЦИК.

Клиповете ще бъдат излъчвани по националните  телевизии, радиостанции, информационни сайтове и интернет платформи. Всички материали ще са достъпни също през сайта и Фейсбук страницата на Комисията.

ЦИК реши също да изпрати писмо до „Информационно обслужване“ (ИО) с искане ИО да им предостави най-късно до утре предложение за визуализация на страницата на Комисията на  т.нар брояч, който да отчита оставащото време до изборите, и на активен банер, който информира за изтичащи срокове.

Изборният орган гласува образецът на електронен публичен регистър на жалбите и сигналите, подадени до Районната избирателна комисия, постановените по тях решения и указания за комплектуване на преписките по жалбите срещу решенията на РИК в изборите на 9 юни 2024 г. да е за двата вида избори.