Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Умно управление на отпадъците – опитът на Габрово

Умно управление на отпадъците – опитът на Габрово

18.10.2023
Умно управление на отпадъците – опитът на Габрово

Габрово е една от общините-лидери във внедряването на съвременни подходи за устойчиво развитие. В рамките на европейски проект, финансиран чрез ОП „Околна среда 2014 – 2020“ вече е въведен нов модел за събиране на битови отпадъци, който позволява определяне на таксата за предоставената услуга на принципа „замърсителят плаща“. Пилотната система позволява и непрекъснато наблюдение на процесите и висока степен на прозрачност при отчитането.

Какво представлява умното управление на отпадъците и как новите изисквания са въведени в Габрово.