Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Цветомир Петров е избран за председател на Столичния общински съвет

Цветомир Петров е избран за председател на Столичния общински съвет

08.02.2024
Цветомир Петров е избран за председател на Столичния общински съвет

Столичният общински съвет (СОС) избра за председател общинския съветник от "Продължаваме Промяната - Демократична България" ("Спаси София") Цветомир Петров. Номинацията му беше подкрепена от 47 общински съветници. 

Съгласно правилника за организацията и дейността на СОС и Столичната общинска администрация, за да бъде избран председател, за него трябва да са гласували повече от половината общински съветници. Общо в СОС има 61 общински съветници. По време на тайно гласуване общинските съветници можеха да направят избор между три кандидатури за председател на съвета.

Компромисът и постоянният политически диалог ще са в основата на работата на този старт на Столичният общински съвет, каза Цветомир Петров след избирането му за председател на съвета. Според него, единствено не трябва да се допуска компромис за града ни. Повече от крайно време е да започнем да вършим това, заради което гражданите са ни изпратили - да ги представляваме. Имаме толкова общи програмни цели, нека се фокусираме върху тях, а не върху нещата, които ни разделят, призова новоизбраният председател на Столичния общински съвет.

Мечтаех да съм общински съветник, за да работя за родния си град, съдбата ме натоварва с много по-голяма чест и отговорност, каза още той.

Цветомир Петров е магистър по управление и администрация от УНСС. Между 2015 и 2018 г. е бил експерт в областната администрация на София, а в периода 2018 – 2021 година, заема длъжността „главен експерт“ в Министерството на околната среда и водите.