Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Трима представители на ДНСК ще участват в заседанието на Постоянната комисия по устройство на територията, инвестиционно проектиране и строителство

Трима представители на ДНСК ще участват в заседанието на Постоянната комисия по устройство на територията, инвестиционно проектиране и строителство

05.11.2024
Трима представители на ДНСК ще участват в заседанието на Постоянната комисия по устройство на територията, инвестиционно проектиране и строителство

Постоянната комисия по устройство на територията, инвестиционно проектиране и строителство към НСОРБ ще проведе заседание на 12 ноември в София Център за образование, наука и култура „Проджект Лаб“ (бул. „Княгиня Мария Луиза“ 58). В него ще се включат началникът на Дирекция за национален строителен контрол (ДНСК) инж. Лиляна Петрова, главният директор на ГД „Строителен контрол“ инж. Георги Даракчиев и Анна Сибинова, началник на отдел „Административно-правни дейности“. Членовете на комисията ще обсъдят с тях съгласувателните процедури в устройственото планиране и разрешаване на строителството и необходимост от синхронизиране изискванията на ЗУТ и специализираното законодателство

Покани за участие в заседанието са изпратени и до Министерство на регионалното развитие и благоустройството, Министерство на околната среда и водите, Камара на архитектите в България.

Регистрацията за участие е до 8 ноември (вкл.) онлайн, на линка, изпратен в поканите.

За въпроси: m.gizdova@namrb.org.