Министерството на културата, Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта засилват координацията помежду си и обединяват усилия за развитието на съвместните програми с фокус върху децата, младежите и уязвимите социални групи, както и включване на културата като неотлъчна и значима част от образователния процес.
Обсъждат се възможностите за актуализация на съществуващите образователни програми за настоящата учебна година и се предвижда да бъде подобрена координацията за създаване на съвместни програми между МОН, МК и ММС (Националните програми в МОН - вкл. българските училища зад граница, програмите в МК, свързани с дейността на културните институти - музеи, библиотеки, читалища, сценични изкуства, за работа с целевата група; както и програмите на ММС). Друг ключов момент, който ще бъде заложен в Споразумението за партньорство между трите институции, е подобряване на информираността на заинтересованите страни, които имат възможност да кандидатстват по програмите.
Подписването на Споразумението е част от Програмата за управление на Република България юни 2023 г. – декември 2024 г.


png.png)






