Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Тазгодишното издание на Националния форум „Бизнесът и регионите“ ще се състои на 16 ноември

Тазгодишното издание на Националния форум „Бизнесът и регионите“ ще се състои на 16 ноември

20.10.2023
Тазгодишното издание на Националния форум „Бизнесът и регионите“ ще се състои на 16 ноември

Списание BGlobal  отправя покана към общините да вземат участие в Националния форум „Бизнесът и регионите“. Четвъртата годишна конференция ще се проведе на 16 ноември 2023 г., в хотел „Интерконтинентал“, София, от 13,30 ч.  Темата на конференцията тази година е „Устойчиво развитие “ –  - как устойчивото развитие на бизнесите променя регионите, как общините успяват да привлекат устойчиви инвестиции. Ще бъдат представени работещи модели на успешна симбиоза на бизнеса с публичните политики и институции и ще бъдат дискутирани възможностите за мултиплицирането им.

Традиционен партньор на събитието е Института за пазарна икономика. Експерти от организацията ще представят картината на  регионалното развитие през  последните години и ще очертаят основните фактори за успеха.

Тази година сред участниците са изпълнителните директори на Аурубис, Лидл, Уникредит Булбанк, най-големите добивни компании в страната – Асарел Медет, Геотехмин и Дънди Прешъс металс, и др. Програмата на форума е отворена и за представителите на местната власт.

Дискусията ще се концентрира в два основни панела:

  • „Модели на устойчиво развитие“. Примери на устойчиви бизнес практики на големи компании от различни сектори, които развиват местни бизнеси и предлагат устойчиви услуги на местни бизнеси. Примери на общини, които привличат устойчиво инвеститори. Национално значение на регионалния опит. Модели на финансиране, ESG критерии и политики.
  • „Инвестиции в хората и човешкия капитал“. Един от акцентите в дискусиата ще бъде дуалното обучение, професионалното образование и възможностите за професионална реализация, които задържат младите по регионите и привличат нова работна сила.

В откриването на конференцията ще вземе участие изпълнителният директор на НСОРБ Силвия Георгиева, която ще очертае основните предизвикателства пред новоизбраните кметове и общински съвети.

Партньори на Националния форум „Бизнесът и регионите“ са Института за пазарна икономика, Българската стопанска камара и Националното сдружение на общините в Република България.

Снимка от изданието на форума от 2021 г.