Можете да се присъедините към кампанията в подкрепа на жертвите на домашно насилие под надслов „Стоп на семейното насилие. Животът е мой“. Инициативата се провежда за втора поредна година и има за цел да повиши информираността на обществото към този проблем, който придобива все по-широки измерения през последните 3 години и се обостри особено по време на пандемията.
Организатор на кампанията е съпругата на българския посланик в Република Северна Македония г-жа Биляна Ангелова. През 2021 г. събитията, в които взеха участие повече от 200 граждани от цялата страна, бяха реализирани на територията на Република Северна Македония в партньорство с American University of Europe – FON и отразени от Българската телеграфна агенция, Македонската информационна агенция и множество средства за масова информация.
През 2022 година инициативата ще се проведе на 12 декември, съвместно от посолствата на Република България в РСМ и Косово, както и с подкрепата на Европейската делегация в РСМ и Europe Houses на територията на страната.
Поканени да дадат своята символична подкрепа към жертвите на семейно насилие - жени, деца или мъже, е отправена към всички желаещи градове и институции и в България.
Ако и вие искате да подкрепите борбата с този сериозен проблем, можете да го направите, като:
- определите публично пространство, където на 12 декември в 12:00 ч. гражданите могат да се съберат и да изразят подкрепата си с едноминутно мълчание, показвайки международния знак за помощ при домашно насилие.
- Разпространите информация до гражданите за кампанията.
Повече информация на: https://www.facebook.com/groups/430281128660836/?mibextid=6NoCDW



png.png)






