Потвърждавам ангажимента на МРРБ да дофинансира общинските проекти, които се изпълняват със средства от бюджета на ведомството, заяви министър Андрей Цеков по време на редовната месечна среща с ръководството на НСОРБ, която се състоя на 29.08.2023 г.
Общините, изпълняващи обекти за подобряване на общинската пътна и улична мрежа и ВиК обекти, вече са получили писма от МРРБ да предоставят информация и документи за напредъка по строително-ремонтните дейности. В писмото е обърнато внимание, че данните трябва да обхващат и необходимите средства, на база сключени договори и реално изпълнени СМР, както и график за цялостното изпълнение на обектите. Подписването на споразумения ще започне с тези общини, които са най-напреднали и са отчели първите 50% от стойността на одобрените обекти, уточни заместник-министър Веселина Терзийска. Разглеждаме документите община по община, за да можем максимално бързо да подпишем споразуменията, увери тя и допълни, че екипът на МРРБ е на разположение за провеждане на работни срещи за обсъждане на проблемите по конкретни проекти.

„Има общини, в които проектите са 100% изпълнени и разплатени със собствени средства. Важно е те да знаят, че договорените суми ще им бъдат възстановени. Това много ще успокои и общините, и изпълнителите“, подчерта заместник-председателят на УС на НСОРБ и кмет на Троян Донка Михайлова.
Амбицията на двете страни е през септември всички проекти, в които няма драстични забавяния, да бъдат финансирани, като от строителното ведомство увериха, че във връзка с интензивния строителен сезон, дори преди сключване на споразумението за доплащане, общините могат да приемат изпълнените дейности, дори те да надхвърлят 50% от общия обем по проекта.
Информация е публикувана и на страницата на МРРБ в интернет.
В срещата взеха участие заместник-председателите на УС на НСОРБ Донка Михайлова - кмет на Троян и Иво Димов - кмет на Димитровград, членовете на УС Владимир Георгиев - кмет на Самоков, Радослав Ревански - кмет на Белица, Емил Кабаиванов - кмет на Карлово и членовете на КС на НСОРБ Петър Паунов - кмет на Кюстендил и Васко Стоилков - кмет на Сливница.


png.png)






