Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Споразуменията между МРРБ и общините за дофинансиране на инвестиционни проекти ще бъдат подписвани през септември

Споразуменията между МРРБ и общините за дофинансиране на инвестиционни проекти ще бъдат подписвани през септември

30.08.2023
Споразуменията между МРРБ и общините за дофинансиране на инвестиционни проекти ще бъдат подписвани през септември

Потвърждавам ангажимента на МРРБ да дофинансира общинските проекти, които се изпълняват със средства от бюджета на ведомството, заяви министър Андрей Цеков по време на редовната месечна среща с ръководството на НСОРБ, която се състоя на 29.08.2023 г.

Общините, изпълняващи обекти за подобряване на общинската пътна и улична мрежа и ВиК обекти, вече са получили писма от МРРБ да предоставят информация и документи за напредъка по строително-ремонтните дейности. В писмото е обърнато внимание, че данните трябва да обхващат и необходимите средства, на база сключени договори и реално изпълнени СМР, както и график за цялостното изпълнение на обектите. Подписването на споразумения ще започне с тези общини, които са най-напреднали и са отчели първите 50% от стойността на одобрените обекти, уточни заместник-министър Веселина Терзийска. Разглеждаме документите община по община, за да можем максимално бързо да подпишем споразуменията, увери тя и допълни, че екипът на МРРБ е на разположение за провеждане на работни срещи за обсъждане на проблемите по конкретни проекти.

   

„Има общини, в които проектите са 100% изпълнени и разплатени със собствени средства. Важно е те да знаят, че договорените суми ще им бъдат възстановени. Това много ще успокои и общините, и изпълнителите“, подчерта заместник-председателят на УС на НСОРБ и кмет на Троян Донка Михайлова.

Амбицията на двете страни е през септември всички проекти, в които няма драстични забавяния, да бъдат финансирани, като от строителното ведомство увериха, че във връзка с интензивния строителен сезон, дори преди сключване на споразумението за доплащане, общините могат да приемат изпълнените дейности, дори те да надхвърлят 50% от общия обем по проекта.

Информация е публикувана и на страницата на МРРБ в интернет.

В срещата взеха участие заместник-председателите на УС на НСОРБ Донка Михайлова - кмет на Троян и Иво Димов - кмет на Димитровград, членовете на УС Владимир Георгиев - кмет на Самоков, Радослав Ревански - кмет на Белица, Емил Кабаиванов - кмет на Карлово и членовете на КС на НСОРБ Петър Паунов - кмет на Кюстендил и Васко Стоилков - кмет на Сливница.