Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Силвия Георгиева: С Бюджет 2023 общините ще имат достатъчно средства да оцелеят тази година

Силвия Георгиева: С Бюджет 2023 общините ще имат достатъчно средства да оцелеят тази година

10.07.2023
Силвия Георгиева: С Бюджет 2023 общините ще имат достатъчно средства да оцелеят тази година

Общините са силно зависими от държавните трансфери и субсидии. 70% от общинските бюджети се формират от държавните средства, а 30% - от собствени доходи, от данъците. На практика няма пари за дългосрочно планиране и за сериозни проекти. Това каза в предаването "Твоят ден" на Nova News Силвия Георгиева, изпълнителен директор на Националното сдружение на общините.
По думите ѝ дори община да е имала останали средства от 2022 г. по всяко бюджетно перо, не е имала право да ги харчи.  "На 1 февруари 2022 г. започнахме преговорите по Бюджет 2023, продължихме ги със служебен кабинет и ги завършихме с редовен. Надяваме се до края на юли да видим приемем държавен бюджет“ – допълни Силвия Георгиева. Вижте цялото интервю тук.