Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Действията по превенция на бедствията да бъдат изведени от Междуведомствената комисия

Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Действията по превенция на бедствията да бъдат изведени от Междуведомствената комисия

22.06.2023
Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Действията по превенция на бедствията да бъдат изведени от Междуведомствената комисия

НСОРБ предлага да има по-голям ресурс за превенция, защото бедствията се минимизират с превантивни действия. Другото предложение е тези дейности да бъдат изведени от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане. 

"Предлагаме финансирането на мерките за превенция да се извършва с отделен фонд. Общините и областните управители да могат да кандидатстват съвместно за поддръжката на инфраструктурата. Ако има един такъв фонд, менажиран на проектен принцип, до който да достъпват и общини, и областни управители, ще можем по-комплексно да управляваме цялата критична инфраструктура. Надяваме се това бедствие, което нанесе големи щети в Северозапада, да бъде поредният урок, който държавата да прочете правилно и съвместно да променим механизма“, каза Силвия Георгиева.

Цялото интервю може да чуете ТУК.