НСОРБ предлага да има по-голям ресурс за превенция, защото бедствията се минимизират с превантивни действия. Другото предложение е тези дейности да бъдат изведени от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане.
"Предлагаме финансирането на мерките за превенция да се извършва с отделен фонд. Общините и областните управители да могат да кандидатстват съвместно за поддръжката на инфраструктурата. Ако има един такъв фонд, менажиран на проектен принцип, до който да достъпват и общини, и областни управители, ще можем по-комплексно да управляваме цялата критична инфраструктура. Надяваме се това бедствие, което нанесе големи щети в Северозапада, да бъде поредният урок, който държавата да прочете правилно и съвместно да променим механизма“, каза Силвия Георгиева.
Цялото интервю може да чуете ТУК.


png.png)






