Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Общинските ръководства вече 27 години изграждат НСОРБ и го превръщат в признат и търсен партньор

Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Общинските ръководства вече 27 години изграждат НСОРБ и го превръщат в признат и търсен партньор

11.12.2023
Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Общинските ръководства вече 27 години изграждат НСОРБ и го превръщат в признат и търсен партньор

Добре дошли на първия форум за общински мандат 2023-2027 г., приветства участниците на Встъпителната конференция за Мандат 2023 - 2029 изпълнителният директор на НСОРБ Силвия Георгиева.

"Това е събитието, която събира всички вас – ръководствата на българските общини – и в рамките на което искаме да се чувствате комфортно да споделяте и обменяте един с друг. Но също е и мястото, което ви дава възможността да се срещнете и поставите своите въпроси пред ключови фигури от изпълнителната и законодателна власт", каза тя във встъпителните си думи. Силвия Георгиева подчерта, че искрените поздравления за избирането на кметовете и председателите на ОбС начело на българските общини през следващите четири години са все още актуални. Тя им пожела в края на този мандат да могат да се похвалят най-малко с реализирането на най-смелите си планове и очаквания.

Говорейки за Сдружението тя припомни, че 11 декември е денят, в които НСОРБ отбелязва поредната годишнина от създаването си.

Изпълнителният директор на НСОРБ обърна внимание, че общинските ръководства, са тези, които вече 27 години изграждат НСОРБ и го превръщат в това, което е днес – признат и търсен партньор, организация с капацитет и експертиза, мрежа за комуникация и партньорство. Тя каза, че без тяхната подкрепа Сдружението не би имало авторитета и представителността, за да може пълноценно да допринася за развитието и поддържането на силна местна демокрация и местно самоуправление в България.

Силвия Георгиева отново подчерта, че в работата си НСОРБ винаги е водено от принципа за равно третиране и защита на интересите на всяка една община. "Надяваме се, че за пореден мандат ще заслужим Вашето доверие и с Ваша помощ ще продължим да постигаме успехи за местното самоуправление. Надяваме се че ще продължите да разчитате на Сдружението, Вашия консултационен и информационен център, винаги с фокус върху гражданите. Те са не просто потребители на активни услуги, а активни участници в процеса на реализиране на местните политики. За преизбраните кметове и председатели на общински съвети, които ни познават от повече години, се надявам да можем да ви изненадаме през следващите четири години с редица новости и още по-активна работа с вас. За новоизбраните ще положим усилия да ни опознаете и да ползвате дългогодишно събираното знание, нашият капацитет и възможности, за да навлезете безпроблемно в изпълнението на многобройните ви задачи" каза изпълнителният директор на Сдружението на присъстващите на форума ръководства на общините.

В заключение Силвия Георгиева пожела на всички да бъдат не само добри мениджъри, но и да съумяват да бъдат винаги най-близо до хората и да чуват техните проблеми. като не забравят, че комуникацията е ключът към успешното разбиране, а и разрешаване на проблемите.

"Днес отваряме нова страница в съвместните ни усилия и се надяваме, че ще продължим да пишем научените уроци и да развиваме заедно местната демокрация" каза изпълнителният директор на НСОРБ.