Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Семинари за подготовка на проекти по програмата с Румъния

Семинари за подготовка на проекти по програмата с Румъния

22.06.2023
Семинари за подготовка на проекти по програмата с Румъния

На 29 юни в Кълъраш, Румъния, и на 4 юли в Монтана, България, Управляващият орган и Съвместният секретариат на Програмата за трансгранично сътрудничество Интеррег VI-A Румъния – България 2021 – 2027 организират два семинара, представящи общите правила и условия за кандидатстване за финансиране по конкурентната покана на Приоритет 2: Зелен регион, в обхвата на две от специфичните му цели – 2.4 „Насърчаване на адаптирането към изменението на климата и предотвратяването на риска от бедствия и устойчивостта, взимайки предвид екосистемните подходи“ и 2.7 „Подобряване на защитата и опазването на природата, биоразнообразието и зелената инфраструктура, включително в градските райони, и намаляване на всички форми на замърсяване“: https://interregviarobg.eu/en/support-for-the-potential-applicants-new-events-coming.

Семинарите имат за цел представяне и обсъждане на правилата и условията за кандидатстване по състезателната покана, като обхващат теми от общ интерес за Програмата и генерирането на нови партньорства чрез сесията за търсене на партньори.

По поканата ще се подкрепят инфраструктурни и неинфраструктурни проекти за насърчаване на адаптирането към изменението на климата и предотвратяването на риска от бедствия, както и за подобряване защитата и опазването на природата, биоразнообразието и зелената инфраструктура, включително в градските райони, и намаляване на всички форми на замърсяване: https://www.namrb.org/bg/novini-po-programi-i-proekti/nabirat-se-proekti-po-programata-za-satrudnitchestvo-s-rumaniya.